Siedzenia w UAZie
Wielu z Was zadawało mi pytanie o wygodniejsze siedzenia w uazie. Otóż; próbując sprostać waszym proœbom zamieszczam parę zdjęć pokazujących, w jaki sposób ja zamontowałem u siebie wygodne fotele przednie i tylną kanapą.

Siedzenia pochodzą od troszkę bardziej ekskluzywnej wersji Renaulta 21. Wybrałem właœnie te siedzenia z powodu:
1. Miałem je za darmo
2. Były wygodne
3. Tylna kanapa nie posiada wycięć na nadkola (tak jak np. kanapy z poloneza)
4. Tylne siedzenie było odkładane, co umożliwialo łatwiejszy montaż.

Zaczynamy od przednich foteli.

1
2
3

Zamontowane są na oryginalnych stelażach, jednak trochą poszeżonych. Widać na zdjęciu numer 3, miejsca spawania. Prowadnice od siedzeń zostały przykręcone do rurek.
Proste...

Tylna kanapa.
Z tylna kanapa był ten problem, że musi być składana. Ale na szczęœcie sposób jej mocowania w samochodzie Renault miał te zaletę, że dało się siedzisko bez zbędnych kombinacji przymocować do ramki oryginalnego uazowego siedzenia. Otóż; jak widać na rysunku poniżej, wystarczyło przyspawać ucha, w które wchodizył zawiasy siedziska.

Gorzej było z oparciem. W aucie, z którego pochodzą siedzenia, oparcie nie kładło się płasko na podłodze, lecz odchyłało do góry. Tak, więc, z uazowej ramki została wycięta górna rurka oparcia i zamiast niej wspawana rurka, na której zamocowane jest oparcie kanapy z Renaulta.

Oczywiœcie oparcie kanapy nie jest już dzielone, jak w uazie.
Ale na szczęœcie po odchyleniu i łatwym wyjęciu siedziska kanapy, resztę składamy jak w oryginale, czyli zatrzaski w górę, oparcie w dół na siedzisko i całoœci opieramy o przednie siedzenia.

I to by było na tyle.
Naprawdę siedzi się bardzo wygodnie, szczególnie na tylnej kanapie.

W przyszłoœci pokażę wam jak można łatwo zmodyfikować tylna kanapę tak, by zmieœciła się pod spodem butla z gazem, a kanapa nie była podniesiona (jak to jest w większoœci uazów).